آزار روانی

بی هنران هنرمند را نتوانند که ببینند همچنان که سگان بازاری ، سگ صید را مشغله بر آرند و پیش آمدن نیارند.یعنی چون سفله به هنر با کسی برنیاید، به خبثش در پوستین افتد !

کند هر آینه غیبت حسود کوته دست

که در مقابله گنگش بود زبان مقال

سعدی -گلستان

فردی که دچار انحراف « آزار روانی » است همیشه روان آزار است.برای این افراد غیر ممکن است که از روان آزاری چشم پوشی کنند.این افراد نمی توانند بدون خرد کردن دیگری «وجود» داشته باشند.آنها باید دیگران را خوار و خفیف کنند تا خود دارای ارزش و احترام  شوند و حتی به این وسیله  کسب قدرت کنند.زیرا اینان تشنه ی تصدیق و تحسین هستند.آنها نه همدردی را می فهمند و نه احترام و رعایت دیگران را.زیرا برای آنان رابطه اهمیتی ندارد.مگر نه این که احترام و رعایت دیگری ، مستلزم این است که او را موجودی انسانی بشناسیم و ناراحتی و رنجی را که بر او تحمیل می شود درک کنیم؟! و چه خوب فرموده استاد سخن سعدی در حکایت بالا.کلام او کاملا گویا و روشن و بی نیاز از هر توضیحی است.

قصد نداشته ام - و تا به حال هم این گونه نبوده _ که در این وبلاگ چیزی جز شعر و آنچه به شعر و شعور و آگاهی مرتبط است بنویسم.اما دوست بزرگواری که گمان می کنم  دچار همین انحراف «آزار روانی» است در پست قبلی ام ، با نام مستعار ، دو کامنت توهین آمیز درباره ی دو دوست نوشته بود.گرچه همیشه به این گونه رفتارها -حداقل درمورد خودم - بی تفاوت بوده ام اما این بار چون حریم خصوصی دوستانم مطرح بود لازم دیدم چند خطی بنویسم.این هم از معایب دنیای مجازی است  که گاه ، مأمن و پناهگاهی می شود برای عقده گشایی های روانی برخی افراد.

امیدوارم فرد مورد نظر با این تخلیه ی هیجانی و عصبی  ، قدری به آرامش رسیده باشد.برای او هدایت ، شعور  و انصاف آرزو  می کنم.

وفا و عهد نکو باشد ار بیاموزی

وگرنه هرکه تو بینی ، ستمگری داند !

حافظ

/ 25 نظر / 18 بازدید
نمایش نظرات قبلی
داود مرادی

درود خانم موسویان عزیز متاسفم بابت مشکلی برایتان پیش آمده امیدوارم با خوانش این مطلب دوست مورد نظر به اشتباهشان پی ببرند آرزو میکنم زودتر از این مسائل حاشیه ای که فقط وقت آدم را میگیرند رهایی پیدا کنید با آرزوی بهترینها. شاد زی.

سکوت سرمه ای

سلام و درود . [گل]

سیمزاری

سلام ممنون از اینکه به وبلاگم سر زدید توفیقی شد که مطلبتون رو هم بخونم می دانی خواهرم تقصیر فضای مجازی نیست . تقصیر خود مقصر هم نیست هویتمان را گرفتند و مشتی شعار پوچ تحویلمان دادند . آزادی را گرفتند و حرمان و عقده جایگزینش کردند یادمان دادند راحت ترین احساس خودمان را در پیچیده ترین قالب بریزیم . هر چه ظاهرمان آراسته تر و به هنجارهای جامعه نزدیکتر شد دیو درونمان فربه تر گردید ما را به رخت و چوب شبانی فریفته است این گرگ سالهاست که با گله آشناست مطلبی که نوشتید مرا یاد رنجی انداخت که چند سال پیش اذیتم می کرد کارشناس کوچکواری که هیچوقت قادر نبود بی آنکه بلرزد و لبانش زرد و سفید شود،یک مطلب عادی را با من در میان بگذارد در فضای مجازی چه ها که ننوشت اما من با اینکه اعتراف می کنم آن زمان اذیت شدم اما الان به قول شما فارس زبانها ککم هم نمیگزه ... راحت راحتم وچون اینرا برای خودم می پسندم برای شما نیز آرزو می کنم تازه شما یا امثالتان را به چه می خواهند متهم کنند ؟

سیمزاری

به دزدی و رشوه و اختلاس چند میلیاردی که متهم نمی کنند نادیده می توانم حدس بزنم که دوستتان را متهم به این کرده اند که از دهانش بوی گفتن دوستت دارم آمده بگذار بگويند .اينان كوچكتر از آنند كه بدانند همه انفاس از عقل كل ناطقه اند كه به امتثال امر " اقبل الي الكثرات" روي بر زمين آورده اند و روزي هم به امتثال " ادبر من الكثرات" از خلايق روي بر مي گردانند و به قول مير فندرسكسي: چرخ با اين اختران نغز و خوش و زيباستي صورتي در زير دارد آنچه در بالاستي

آرش شفاعی

بی خیال عزیز من چیزی که توی این مملکت زیاده دیوانه های دیگر آزاره خودت رو به خاطرشون ناراحت نکن

سیمزاری

http://namayeshname-simzari.blogfa.com/ در این وبلاگ من که به نمایشنامه هایم اختصاص دارد نمایشنامه یادگاری بر گنبد دوار را حتما بخونید ممنون

مهدی تقی نژاد

سلام خانم موسویان ظاهرا حسابی ناراحتتون کردند. سعی کنید آرام باشید و عکس العمل نشون ندین. کاش همان شعرهایتان را می خواندیم.

maryami

salam azizam cheghad kho0be k hamato0n baham weblog darida.jalebe vasam....... ishala movafagh basgi...b manam sar bezanid flan[گل][لبخند]

اکرم کشایی

"سنگ بد گوهر اگر کاسه ی زرین بشکست قیمت سنگ نیفزاید و زر کم نشود"

صبا

وای شما وبلاگتان را از مهر 83 دارید اصلا باورم نمیشه!!