نیایش های عارفانه

 

 

بارخداوندا! ما دیوان خویش به گناه سیاه کردیم، و تو موی ما را به روزگار سپید کردی. ای خالق سیاه و سپید! فضل کن و سیاه کرده ی ما را در کار سپید کرده ی خویش کن. (ابوعلی دقاق: تذکرة الاولیاء)

الهی! چنان که تو به کس نمانی، کارهای تو به کار کس نماند. هر کسی که مر کسی را دوست دارد، همه راحت آن کس جوید. تو چون کسی را دوست داری، بلا بر سر او بارانی! (یحیی معاذ: تذکرة الاولیاء)

الهی! گاهی به خود نگرم، گویم: « از من زارتر کیست؟» گاهی به تو نگرم، گویم: « از من بزرگوارتر کیست؟»(کشف الاسرار)

به هر راهی که رفتم، قومی دیدم. گفتم: «خداوندا! مرا به راهی بیرون بر که من و تو باشیم، وخلق را در آن راه نباشد.» راه اندوه پیش من نهاد، گفت: «اندوه باری گران است، خلق نتواند کشید.» (خرقانی: تذکرة الاولیا)

 

/ 4 نظر / 31 بازدید
مرجع دانلود نرم افزار و بازی

با سلام خدمت شما وبلاگ نویس محترم گروه besteam پس از ماه ها تلاش وپشتکار به نویسندگانی که در زمینه ی وبلاگ نویسی مهارت کافی داشته باشند نیازمند است.لازم به ذکر است درامد حاصل شده از وبسایت به نسبت مطالب و آمار بازدید آنها به شما تعلیق میگیرد.در صورت تمایل به هکاری با وبسایت از طریق تماس با ما در وبلاگ به ما اطلاع دهید. لازم به ذکر است تا مدتی دیگر دامنه دات ای ار برای وسایت خریداری میگردد.

طاهره شاه محمدی

حقیقت این است که عشق خداوند فراتر از ادراک ماست.خداست که راه تاریک زندگی را برما روشن می سازد و با پرتو گرم خود یخ های هستی را ذوب می کند....[گل]

غلامرضا نصراللهی

سلامی چو بوی خوش شعر با شعری دیگر به روز هستیم و منتظر حضور پر افتخار شما